Чи можна їсти у піст рибу?

Опубліковано Гість Сб, 26/02/2011 - 16:58
Запитує:
ІРИНА

Чи можна їсти у піст рибу?

Відповідає:
о.Олексій

Згідно церковного уставу  ясно вказано і час вживання, і якість пісної їжі.

Дійсно, риба у Великий піст дозволяється лише у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці та у Вербну неділю, тобто двічі. Однак піст пом'якшується по відношенню до хворих, вагітних, жінок, що годують, подорожуючим. У будь-якому випадку, бажаючи дотримуватись посту і знати його міру для себе, порадьтеся зі священиком, розкажіть йому про свій духовний та фізичний стан і попросіть благословення на звершення посту. Навряд чи людині, що вирішила постити вперше, корисно буде застосувати до себе всю суворість церковного Уставу.

Моліться, постіть у міру вашого здоров'я, намагайтеся виконувати у своєму житті головне в Євангелії, зберігати милість, любов, довготерпіння, які є мета нашого подвигу, в тому числі і мета тілесного посту. А без молитви і відвідування богослужінь, без покаяння, сповіді та Причастя Святих Христових Таїн вже і незрозуміло стає, чим же піст відрізняється від звичайної дієти.