Сповідь

Опубліковано Гість Сб, 31/03/2012 - 14:30
Запитує:
Ксенія

Скажіть будь ласка, з якого віку дитина ведеться до сповіді?

Відповідає:
ієрей Олексій

Сповідь це Таїнство яке полягає у визнанні скоєного гріха. Для здійснення сповіді обов'язкове каяття і намір в подальшому не грішити. Людина починає усвідомлювати гріх як духовну провину приблизно з 6-8 років. Тому Церква встановила вік для першої сповіді у 7 років.

Але на практиці, як священик, можу сказати, що в деяких випадках діти яким вже може бути і вісім років ще не усвідомили поняття "гріх" і "покаяння". Дитина, звичайно, розуміє що "добре" а що "зле", але це йде як наслідок набутих рефлексів (як наприклад боязнь вогню чи темряви). Буває й навпаки і у 6 років цілком усвідомлено вже може сповідатись. Тут потрібне звичайне батьківське знання про те що відбувається в душі у малечі.

Раджу все-ж таки йти до першої сповіді коли виповниться 7 років, але обов'язково перед самою сповіддю декілька днів проводити роз'яснення для дитини куди і для чого вона йде.

Спробуйте пояснити, що священик нікому не може розповісти саму сповідь і її слухає Сам Бог. Тому говорити неправду або ж щось затаїти на Таїнстві не можна, так як пізніше Господь може за це якимось чином покарати.

Хай вам Бог допоможе у правильних настановах перед сповіддю ваших дітей.

2 коментарів

Сповідь

Надіслав Гість (гість) Нд, 01/04/2012 - 11:59.

Я хожу практично кожної неділі до церкви , по можливості страюсь ходити і на вечірню службу.
До молитви мене привчила бабуся. Але як не дивно, мені вже 32 роки але посповідатись вже дорослою я так і не змогла. Причина в тому що в мене деякі проблеми із здоров'ям, а на сповідь треба йти на голодний шлунок, навіть води не можна пити. А я не можу вийти з дому поки не з'їм овсяну кашу або не випю стака води. То чи можу я посповідатись?

Якщо ви мусите вживати їжу

Надіслав ієр.Олексій Пн, 02/04/2012 - 08:05.

Якщо ви мусите вживати їжу зранку - достатньо попросити священика посповідати вас та запричастити ще перед службою. Відразу після причастя помолившись, ви можете поїсти. Тобто на практиці ви приходите до храму наприклад о 7:30 чи о 8:00, священик вас сповідає та причащає. Повертаєтесь до дому, вживаєте їжу та йдете знову до храму на 9:00, щоб бути на Літургії. Якщо у вас такий стан коли неважливо о котрій годині приймати їжу і її необхідно приймати перед виходом - попросіть священика прийти з Дарами до вас до дому. Запричастившись, також в той самий день, йдіть до храму на Літургію

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

Фото Капча
Будь-ласка введіть символи з картинки.