Майстриня Руслана Вітюк вишиває ікони бісером

Її роботи с в кожному великому храмі рідного міста. Перед тим як почати вишивати ікону, майстриня просить благословення у священика.

"Першу ікону бісером виши­ла не так давно, три роки тому, — розповідає Руслана Вітюк. — Монахи з Низкиницького Свято- успенського чоловічого монас­тиря, що на околиці Нововолин­ська, приходили до школи, де я працюю. Їм так сподобалися ви­шиті роботи наших учнів, що вони попросили зробити ікону для їхнього монастиря. Тож я разом зі школярками взялася за образок Матері Божої. Робота вийшла дуже гарною".

Пані Руслану так захопило вишивання бісером, що вона відразу потому вишила Матір Божу у церкву, куди сама хо­дить на богослужіння. Та на цьо­му не зупинилася, вишила Ісуса Христа. Згодом взялася і за "Тай­ну вечерю". А днями подарува­ла ще одній церкві міста виши­того святого Миколая.

"Тайна вечеря" — найбільша робота майстрині: має 1,2 мет­ра завширшки і 70 сантиметрів заввишки. Цю картину жінка вишивала півроку.

Та найсильніші емоції викли­кає у майстрині її найперша ікона. "Її я подарувала у Свято-Михайлівський храм, — каже жінка. — Не можу пояснити чому, але коли у церкві див­люсь на неї, то завжди плачу. Цю церкву побудували недав­но, вона не така обставлена, як інші, тому мені захотілося до­помогти.

Я довго не могла підібрати зображення. Та одного разу на ринку в руках у жіночки поба­чила схему, яка мені сподоба­лась. Ця ікона так запала у душу, що попросила перезняти. Я почала вишивати у перші дні посту і за місяць закінчила. За­планувала подарувати церкві того дня, коли піду до сповіді. В останній день довелося потру­дитися: закінчила роботу тільки о третій годині ночі, а поки на­тягнула та вставила у рамку, то була вже п'ята ранку. Може, тому ця ікона така мені рідна".

До захоплення бісером пані Руслана теж займалася вишив­кою, але тільки нитками. "Бісе­ром працювати значно легше, а результат ефектніший, — каже майстриня. — Я вишиваю і ми­луюся тим, що виходить. Бісер гарніше виглядає, багатше, ро­бота міниться на сонці, сяє. У процесі я можу на свій розсуд змінювати кольори, якщо вва­жаю, що інший підходитиме кра­ще. Але тут є свої хиби. Часто бісеринки трапляються брако­вані. Я думала, що це тільки у нас такі продають. Але одного разу вишивала на замовлення з чеського бісеру. То теж мала такий клопіт. Ще один недолік вишивання бісером — малий вибір кольорів".

Вишивання бісером — захоп­лення затратне. Пакетик бісе­ринок коштує щонайменше півтори гривні. Проте такий де­шевий пані Руслана майже не використовує, бо у нього і якість низька. Зазвичай купує бісер за чотири гривні. У пакунку — що­найбільше сотня штучок, ще й бракованих чимало. А на робо­ту середніх розмірів потрібно кілька тисяч бісеринок.

Вікторія Зилінська – «Експрес» 19 вересня 2010 року

фотогалерея робіт Руслани Вітюк тут

5 коментарів

Це надзвичайний шедевр!!! Чи

Надіслав Наталя (гість) Ср, 01/12/2010 - 13:32.

Це надзвичайний шедевр!!!
Чи можна попросити схему ікони?

Ви можете зв'язатись з

Надіслав ієр.Олексій Ср, 01/12/2010 - 17:15.

Ви можете зв'язатись з авторкою цих робіт по e-mail Руслани. Можливо вона вам перешле схеми для вишивки.
commo1{песик}yandex{крапка}ru

Руслана Олексіївна, Ваші

Надіслав Лілія (гість) Пт, 14/01/2011 - 20:18.

Руслана Олексіївна, Ваші роботи чудові!!!!!

Дуже красива ікона чи не

Надіслав галя (гість) Нд, 16/01/2011 - 14:49.

Дуже красива ікона чи не могли б ви сказати де можна знайти таку схему для вишивки з бісеру.Буду дуже вам вдячна.Якщо потрібно заплатити я не проти.

Яка саме ікона вам

Надіслав Руслана (гість) Ср, 19/01/2011 - 17:17.

Яка саме ікона вам сподобалась? Їх є багато. Пишіть на V_Rusia{песик}ukr.net

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

Фото Капча
Будь-ласка введіть символи з картинки.